Escut Ajuntament d'Abrera
Escut Ajuntament d'Abrera
DIJOUS, 09/07/2020 | 00:23 h

NOTÍCIES

  • Resultats Abrera Gimnàstic Club 15-16 febrer 2020 (4).jpeg
  • Resultats Abrera Gimnàstic Club 15-16 febrer 2020 (9).jpeg
  • Resultats Abrera Gimnàstic Club 15-16 febrer 2020 (12).jpeg

    + 10

  • Resultats Abrera Gimnàstic Club 15-16 febrer 2020.jpeg
  • Resultats Abrera Gimnàstic Club 15-16 febrer 2020 (6).jpeg
  • Resultats Abrera Gimnàstic Club 15-16 febrer 2020 (7).jpeg
  • Resultats Abrera Gimnàstic Club 15-16 febrer 2020 (5).jpeg
  • Resultats Abrera Gimnàstic Club 15-16 febrer 2020 (11).jpeg
  • Resultats Abrera Gimnàstic Club 15-16 febrer 2020 (10).jpeg
  • Resultats Abrera Gimnàstic Club 15-16 febrer 2020 (3).jpeg
  • Resultats Abrera Gimnàstic Club 15-16 febrer 2020 (2).jpeg
  • Trofeu Mallorca Gym Cup - Ainara Llopis.jpg
  • Resultats partits CB Abrera 15-16 febrer 2020.jpg

Resultats dels equips i esportistes d'Abrera de les competicions disputades el cap de setmana passat

18/2/2020

A continuació podeu consultar els resultats de les competicions esportives facilitades pels equips i esportistes abrerencs i abrerenques del cap de setmana passat.

Club Esportiu Futsal Abrera

 

Resultats partits CE Futsal Abrera 15-16 febrer 2020.jpg

 

 

Club Bàsquet Abrera

 

Resultats partits CB Abrera 15-16 febrer 2020.jpg

 

 

Agrupació Esportiva Abrera

 

Resultats partits AE Abrera 15-16 febrer 2020.jpg

 

Ainara Llopis (CGA L'Hospitalet)

 

La gimnasta abrerenca Ainara Llopis, que competeix al Club de Gimnàstica Artística de L'Hospitalet, ha participat aquest passat cap de setmana al Trofeu Mallorca Gym Cup, en la cateogira de nivell 2A, amb els següents resultats:

  • 4a classficiada a poltre
  • 6a classficiada a la general individual

 

Abrera Gimnàstic Club

Exel·lent actuació de les gimnastes del club abrerenc aquest passat cap de setmana. D’una banda al trofeu internacional Mallorca gymcup, també a la primera fase de base 4 i 5 i escolars D3 a Manresa i per últim els i les gimnastes del Consell.


Mallorca GymCup

L’equip format per la Nicole García conjuntament amb gimnastes dels clubs CGVic i AESAB va ser campió!!!

La Nicole García a més a més també va aconseguir ser primera a terra.

L’equip format per la Judit García, la Sara Cases, Neus Valenzuela, la Martina Borreguero juntament amb la Rita Grau ( CGVic) i la Angie Roca ( AESAB) ha estat subcampió!

Judit: tercera a la general, segona a poltre i tercera a terra.
Neus: 5na general, 3a aSalt, 2a a paral·leles i quarta a barra.
Sara: 4ta general, segona a barra i quarta a Salt

 

Primera fase 4, 5 i escolars D3


Base 4 grans

Equip primer classificat. Campiones!!

⁃ Ariadna Rueda: Segona a la general, primera a barra i tercera a terra.
⁃ Marina Góngora: cinquena a paral•leles i novena a la general.
⁃ Iris Arenas: novena empatada a la general.
⁃ Lucía Zafra: primera a salt i onzena a la general.

Base 5P

Equip, tercer classificat.

Helena Sánchez: quarta classificada a la general, quarta a salt i tercera a a paral•leles.
Júlia Lavandeira: cinquena a paral•leles.
Marina Capilla: cinquena a salt.

 

D3

Les gimnastes del D3 que han quedat sotcampiones. Resultats destacats:

Equip sotcampió
Nadia Campoy: quarta a la general i tercera a salt.
Claudia Capilla: novena a la general.
Judit Bascompte: quarta a salt.

 

Competicio Consell Esportiu Baix Llobregat

Pedro Artero, Campió!

 

Club Atletisme Abrera

El diumenge 16 de febrer es va celebrar la 30 edició de la Mitja Marató de Barcelona, una de les curses emblemàtiques de la ciutat. El Club d'Atletisme va participar-hi amb un gran nombre d'atletes entre els 23.000 que van participar-hi. Totes i tots van fer bons temps i, molts d'ells amb marques personals:

 

  • Albert Pintó 1:18:53 h
  • Javier Ruiz Villaoslada 1:23:53 h
  • Oscar Oliva Pau 1:24:33 h
  • José Miguel Uribe Molina 1:25:00 h
  • Sergio Rodriguez Marques 1:31:11 h
  • Toni Cabeza Gázquez 1:39:49 h
  • Raquel Córdoba Cañete 1:39:49 h
  • Pedro Peidró Martín 1:39:49 h
  • David Sánchez Gor 1:43:09 h
  • David Martinez Aguilar 1:44:23 h
  • José Antonio Fernández Márquez 1:45:01 h
  • Antonio Serrano De la Torre 1:45:08 h
  • Fermín De la Torre Bastida 1:45:15 h
  • Alfonso López Pérez 1:45:31 h
  • Sergio Pareja Montes 1:49:30 h
  • Mari Madrid Falcón 1:52:08
  • Juan Marcó Montiel 1:54:46 h
  • Nayibe Vasquez Lara 1:54:15 h
  • Anabel Molina Roman 2:01:27 h
  • Jordi Moreno Moreno 2:09:53 h

 


  • Logo Facebook
  • Logo Twitter
  • Icona enviar

INFORMA'T

ACTUALITAT > Notícies
AJUNTAMENT D’ABRERA , Pl. de la Constitució, 1 - informacio@abrera.cat - Atenció: 93 770 03 25