Escut Ajuntament d'Abrera
Escut Ajuntament d'Abrera
DISSABTE, 31/10/2020 | 02:49 h

NOTÍCIES

  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • Abrera Gimnàstic Club a la Segona Jornada Comarcal de Gimnàstica Artística d'Esplugues
  • Abrera Gimnàstic Club a la Segona Jornada Comarcal de Gimnàstica Artística d'Esplugues

    + 26

  • Abrera Gimnàstic Club a la Segona Jornada Comarcal de Gimnàstica Artística d'Esplugues
  • Abrera Gimnàstic Club a la Segona Jornada Comarcal de Gimnàstica Artística d'Esplugues
  • Abrera Gimnàstic Club a la Segona Jornada Comarcal de Gimnàstica Artística d'Esplugues
  • Abrera Gimnàstic Club a la Segona Jornada Comarcal de Gimnàstica Artística d'Esplugues
  • Club Frontenis Abrera-Jose-Juan-Cuesta-Campions-Masters-2018.jpg
  • Resultats partits CB Abrera 01-02 febrer 2020.jpg
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • 1a Fase Copa Catalana Escolar 2020 Abrera Gimnàstic Club
  • Resultats partits AE Abrera 01-02 febrer 2020.jpg

Consulteu els resultats dels equips abrerencs de les competicions disputades el passat cap de setmana

4/2/2020

A continuació podeu consultar els resultats de les competicions esportives facilitades pels equips i esportistes abrerencs i abrerenques del cap de setmana passat.

Club Bàsquet Abrera

Resultats partits CB Abrera 01-02 febrer 2020.jpg

 

Club Frontenis Abrera

El diumenge 2 de febrer va tenir lloc a les instal·lacions del Club Natació Terrassa el Masters de Frontennis Olímpic, que ha reunit els 12 jugadors amb millor classificació en els opens de 2018, i al que el jugador abrerenc del Club Frontenis Abrera Jose Juan Cuesta s'ha proclamat campió en la modalitat de pilota olímpica.

Es van disputar un total de 9 partits, 6 de la fase de lligueta, les semifinals i la final. Van arribar a la final, per una banda la parella formada per Vicenç Sellarès, del Club Natació Terrassa, i Joan Barniol, del Club Frontó Berga, i per altra banda, Jose Juan Cuesta, del Club Frontennis Abrera, i Albert Vaghi, del Club Natació Terrassa, on aquests últims es van proclamar campions del Masters després d’imposar-se als seus rivals per un ajustadíssim 24-25.

 

Club Frontenis Abrera-Jose-Juan-Cuesta-Campions-Masters-2018.jpg

 

Abrera Gimnàstic Club

 

El passat diumenge 2 de febrer es va celebrar a Vic la 1a Fase de la Copa Catalana de Gimnàstica Artística d'edat escolar amb una àmplia representació de gimnastes de l'Abrera Gimnàstic Club en diverses categories. Aquests van ser els resultats més destacats facilitats pel club:

 

Categoria B4:

  • Duna Pacheco ha estat sotscampiona

 

Categoria C3:

  • Martina Quiles s'ha proclamat sots campiona
  • L'equip format per Ailin Secin, Verónica Díaz, Claudia Lara i Martina Quiles s'ha proclamat campió

 

Categoria A3:

  • Naara González ha quedat tercera classificada
  • L'equip també ha estat tercer classificat

 

Categoria E4:

  • Martina Eandi s'ha proclamat sots campiona
  • L'equip ha quedat primer classificat

 

Bons resultats també dels i les gimnastes de l'Abrera Gimnàstic Club a la competició celebrada el dimecres 29 de gener passat a Esplugues a la Segona Jornada Comarcal de Gimnàstica Artística, on hi destaquen:

  • Marta Cribillers: medalla d'or
  • Jordi Franquesa: medalla d'or
  • Equip prebenjamí: medalla de bronze 
  • Equip benjamí: medalla d'or

Abrera Gimnàstic Club a la Segona Jornada Comarcal de Gimnàstica Artística d'Esplugues

 

A la galeria d'imatges podeu veure totes les fotografies de les i els gimnastes de l'Abrera Gimnàstic Club.

 

Agrupació Esportiva Abrera

 

Resultats partits AE Abrera 01-02 febrer 2020.jpg

 

 

 


  • Logo Facebook
  • Logo Twitter
  • Icona enviar

INFORMA'T

ACTUALITAT > Notícies
AJUNTAMENT D’ABRERA , Pl. de la Constitució, 1 - informacio@abrera.cat - Atenció: 93 770 03 25