Escut Ajuntament d'Abrera
Escut Ajuntament d'Abrera
DILLUNS, 18/11/2019 | 05:36 h

NOTÍCIES

  • marcador esportiu
  • df398656-3257-4046-b03b-a33067ea9588.JPG
  • 75839dc6-98c1-4753-b926-a7f24de7cd91.JPG

    + 12

  • 84c513a3-5709-4a15-b4f1-48241f3d06f7.JPG
  • 9363c5a0-9f24-4ddd-bba3-3165048e19bd.JPG
  • 36e3a72f-1bd3-4502-9c50-87710450b22e.JPG
  • 4c078491-76ca-443a-90b1-deb5d0f090d5.JPG
  • IMG-20190407-WA0002.jpg
  • IMG-20190406-WA0013.jpg
  • IMG-20190406-WA0011.jpg
  • IMG-20190405-WA0056.jpg
  • IMG-20190405-WA0057.jpg
  • IMG-20190407-WA0026.jpg
  • IMG-20190407-WA0025.jpg
  • IMG-20190407-WA0024.jpg

Resultats de les competicions esportives del cap de setmana

8/4/2019

Consulteu els resultats de les competicions esportives del cap de setmana dels equips, entitats abrerenques i gimnastes del municipi.

Diverses gimnastes de La Vinya Gimnàstic Club han participat aquest cap de setmana a diverses competicions. Pel que fa als resultats obtinguts facilitats pel club són els següents:

  • Al Trofeu Aloha celebrat a Tarragona: han participat la Carla Benítez i la Carla Castells, ja que la Enya Ascaso va ser baixa d´última hora per lesió. La Carla Castells va quedar tercera classificada a barr d'equilibris.
  • Al Trofeu Covadonga celebrat a Gijón van participar 13 gimnastes de base i vía olímpica destacant:

           - Base 2: Daniela ha estat subcampiona a la general, primera a paral·leles i tercera a terra i poltre; i Alba ha quedat campiona a terra.

           - Base 4: Júlia ha estat subcampiona a la general, primera a paral·leles i tercera a salt; Irene ha quedat campiona a la general, segona a paral·leles i salt i tercera a barra; i Helena ha estat broze a la general i tercera a paral·leles.

           - Base 5: Mireia campiona individual i primera a salt, paral·leles i terra; Nerea subcampiona individual i segona a barra i paral·leles; Maria subcampiona a paral·leles; Neus tercera a salt.

           - Via Olímpica 4: Nicole ha quedat campiona individual i primera a paral·leles, terra i barra.

           - Via Olímipica 5: Queralt també s'ha proclamat campiona individual, hi ha estat primera a salt, segona a terra i tercera a paral·leles.

  • I a la Tercera fase del Consell Comarcal celebrada a Sant Andreu de la Barca, l'equip Aleví B va quedar tercer classificat i la Naiara Expósito va ser segona a la general.

 

Les gimnastes abrerenques Paula Fernánez i Belén Prado, que competeixen en el Club Gimnàstica Esparraguera, han participat aquest cap de setmana a Sevilla al V torneo Guadalquivir de Gimnasia Artística Femenina y Masculina amb els següents resultats:

 

  • Modalidat kids: Paula  ha quedat en la novena posició en la general, amb 2  medalles de bronze a terra i barra.
  • Modalidat young B. Belén ha quedat a la primera posició a la general , segona a barra, tercera a terra i quarta a Salt.

 

D'altra banda, als documents adjunts a la part inferior d'aquesta pàgina podeu consultar els resultats dels partits que han estat facilitats per les diferents entitats esportives d'Abrera: Club Bàsquet Abrera.


INFORMA'T

ACTUALITAT > Notícies
AJUNTAMENT D’ABRERA , Pl. de la Constitució, 1 - informacio@abrera.cat - Atenció: 93 770 03 25